1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Nowe modele i większy wybór zelektryfikowanych napędów. Nowości w gamie Toyoty w 2024 roku
5 lutego 2024

W 2024 roku w gamie Toyoty pojawią się nowe modele

Zwiększy się wybór zelektryfikowanych napędów

W 2024 roku gama Toyoty zostanie rozszerzona o nowego Land Cruisera. Do wyboru będzie też nowa stylowa Camry, Toyota C-HR z napędem plug-in hybrid, udoskonalony hot-hatch GR Yaris. Rodzina Yarisa zyska nowy mocny napęd hybrydowy. Gama modeli PROACE zostanie odświeżona i poszerzona o nową Toyotę PROACE MAX. Hilux zostanie wyposażony w napęd mild hybrid.

W 2023 roku Toyota sprzedała w Polsce 101 100 samochodów. Chcąc wzmocnić pozycję lidera polskiego rynku, marka planuje poszerzyć swoją ofertę w naszym kraju. W 2024 roku zadebiutują aż 4 nowe auta, a najpopularniejsze modele Toyoty zyskają nowe, wydajne napędy, nowoczesne technologie i innowacje rozwiązania.

Mariusz Sękalski, Manager Marketingu Produktu w Toyota Central Europe, tak podsumował najbliższe plany marki:

„Nasi klienci doceniają szeroki wybór świetnych samochodów w atrakcyjnych konfiguracjach i pełny przegląd najnowocześniejszych zelektryfikowanych napędów. Utrzymamy także naszą obecność w tradycyjnych segmentach, oferując dopracowane i niezawodne modele. W 2024 roku na naszym rynku zadebiutuje długo wyczekiwany nowy Land Cruiser o rewelacyjnym designie i legendarnych właściwościach terenowych, z myślą o firmach wprowadzamy nową generację Toyoty Camry, a także największy samochód dostawczy PROACE MAX”.

Nowa Toyota Land Cruiser – powrót legendy

Najnowsza odsłona legendarnego Land Cruisera wywołała entuzjastyczne reakcje dzięki swojej stylistyce. Auto zdobyło nagrodę „Design Roku” w plebiscycie Topgear.com Awards 2023.

Nowy Land Cruiser zachwyca swoimi możliwościami terenowymi. Pojazd został zbudowany na bazie platformy GA-F o konstrukcji ramowej, która jest o 50% sztywniejsza od poprzednika. Sprawdzone rozwiązania połączono z nowoczesnymi technologiami off-roadowymi, w tym systemem rozłączania przedniego stabilizatora (SDM). Auto zyskało też lepsze własności jezdne na drodze, a przy tym jest przystosowane do łatwych napraw i samodzielnych modyfikacji.

Pojazd wyposażono w silnik Diesla 2,8 l o mocy 204 KM współpracujący z nową automatyczną przekładnią Direct Shift o 8 biegach. Charakteryzuje się on bardziej płynnym przyspieszeniem i pozwala pociągnąć przyczepę o masie do 3,5 t.

Na początku 2025 roku do oferty dołączy zelektryfikowany napęd mild hybrid 48 wolt.

Stylowa Toyota Camry

Nowa odsłona Toyoty Camry zachwyca nowoczesną stylistyką, wysokiej klasy wnętrzem i najnowszymi technologiami. Samochód został wyposażony w nowy, mocniejszy układ hybrydowy 2,5 l o mocy 231 KM i nową baterię litowo-jonową. Auto jest jeszcze bardziej oszczędne i dynamiczne – rozpędzenie się do 100 km/h zajmuje zaledwie 7,9 s.

Zelektryfikowane SUV-y

Gama Toyoty C-HR drugiej generacji zostanie rozszerzona o nową, bardzo wydajną hybrydę plug-in. Napęd o mocy sięgającej aż 223 KM rozpędza auto do 100 km/h w 7,4 s, a na jednym ładowaniu w trybie elektrycznym może przejechać do 66 km. Opcja ta dołączy do gamy napędowej obejmującej wersje 1.8 Hybrid, 2.0 Hybrid Dynamic Force FWD oraz 2.0 Hybrid Dynamic Force AWD-i.

W 2024 roku ma zostać także pokazana produkcyjna wersja prototypu Urban SUV Concept z bateryjnym napędem elektrycznym (BEV). Będzie to nowy model o śmiałej stylistyce i uniwersalnym wnętrzu. Do wyboru będą 2 baterie o różnych pojemnościach, a także 2 wersje napędu – na przód lub na cztery koła. Każdy z łatwością będzie mógł dopasować auto do swoich potrzeb.

Więcej dynamiki w gamie Yarisa i Yarisa Cross

Modele Yaris i Yaris Cross należą do czołówki najpopularniejszych samochodów w Polsce. W tym roku gama tych pojazdów zostanie wzbogacona o 130-konny napęd hybrydowy 1,5 l. Charakteryzuje się on większą mocą i dynamiką przy utrzymaniu zużycia paliwa na porównywalnym poziomie do napędu 1.5 Hybrid 116 KM.

Yaris i Yaris Cross zyskają także cyfrowe zegary, możliwość zdalnej obsługi auta z wykorzystaniem cyfrowego kluczyka, najnowszą odsłonę systemu multimedialnego Toyota Smart Connect, a pełnię możliwości miejskich aut Toyoty zaprezentują wersje specjalne Premiere Edition.

Jeszcze bardziej niesamowity GR Yaris

Sportowa Toyota GR Yaris dostarcza kierowcom niezapomnianych wrażeń na torach wyścigowych i trasach rajdów. Samochód powstał na bazie doświadczeń TOYOTA GAZOO Racing w WRC, a rynkowa premiera otworzyła przed zespołem projektowym nowy etap prac nad jego udoskonaleniem. Tak powstał model o większej dynamice, wzmocnionej platformie, lepszym zawieszeniu oraz przeprojektowanym wnętrzu. Moc silnika 1.6 turbo wzrosła do 280 KM, a klienci będą mogli wybrać 6-biegową skrzynię manualną lub nowy 8-biegowy automat.

PROACE MAX i odświeżona gama Toyota Professional

Czwartym modelem Toyoty, który zadebiutuje w tym roku, będzie PROACE MAX. Pojazd będzie oferowany jako auto elektryczne o mocy 270 KM i zasięgu do 420 km (wg normy WLTP) lub z silnikami Diesla o mocy od 120 do 180 KM, w kilku wariantach nadwozia i z szerokimi możliwościami konfiguracji.

Modele PROACE i PROACE CITY zostaną w 2024 roku odświeżone, zyskując nową stylistykę przodu, przeprojektowane wnętrze i wyższy poziom wyposażenia. W nadchodzących miesiącach gama modelowa PROACE stanie się bardziej zróżnicowana, wszechstronna i nowoczesna.

Hilux z mocnym i oszczędnym napędem hybrydowym

Niezawodna Toyota Hilux, która nie raz dowiodła swojej wytrzymałości, otrzyma nową wersję GR SPORT II o jeszcze lepszych właściwościach terenowych i bogatszym wyposażeniu. Gama modelu po raz pierwszy zyska też napęd zelektryfikowany. W nowym układzie silnik elektryczny wspiera jednostkę Diesla 2,8 l, zwiększając moc i moment obrotowy oraz ograniczając o 10% zużycie paliwa.