1. Świat Toyoty
  2. O Toyocie


Toyota Zielona Góra od wielu lat współpracuje z Zielonogórskim Klubem Żużlowym Falubaz. Współpraca ta przejawia się w ramach pomocy finansowej i rzeczowej, m.in. zawodnicy klubu jeździli i jeżdżą na olejach sprowadzanych przez Toyotę Zielona Góra, użyczamy też miejsca parkingowe w naszej stacji dla gości klubu podczas zawodów żużlowych.

Od 17 maja 2013r., przez cały rok 2014 aż do dziś Toyota Zielona Góra kontynuuje współpracę z Zielonogórskim Klubem Żużlowym, a umowa sponsorska nosi nazwę FALUBAZ EKO.  FALUBAZ EKO – ponieważ wiąże się z promowaniem modeli Toyoty o napędzie hybrydowym. Jest to zaawansowana technologia oparta na połączeniu pracy silnika benzynowego o pojemności 1,8 litra z silnikiem elektrycznym.

 

Toyota jako pierwsza zaczęła produkować auta o napędzie hybrydowym 17 lat temu. Obecnie już ponad 7 mln aut hybrydowych jeździ na świecie. Coraz więcej Lubuszan kupuje Hybrydy i coraz więcej Hybryd Toyoty jeździ po naszych lubuskich drogach.

 

 Auta hybrydowe to komfort, niskie spalanie, niezawodność i trwałość. Auta z napędem hybrydowym nie posiadają standardowych części narażonych na zużycie, takich jak koło dwumasowe, sprzęgło, alternator, rozrusznik czy paski klinowe. Ponadto układ hybrydowy wspomaga hamowanie, co przekłada się z kolei na mniejsze zużycie klocków i tarcz hamulcowych.

 

Nawiązanie współpracy z klubem Falubaz to możliwość dotarcia bezpośrednio do wszystkich środowisk związanych ze sportem. Toyota Zielona Góra przekazała klubowi kilka aut hybrydowych w użytkowanie. Przedstawiciele handlowi klubu będą jeździć autami o napędzie hybrydowym promując ekologiczną jazdę - nie tylko niskie i ekologiczne spalanie, ale także dynamiczną jazdę. Dodatkowo przed każdym meczem żużlowym na stadionie będą prezentowane wybrane modele Toyoty.

 

Klub Sportowy Falubaz jest najlepszym klubem sportu żużlowego w Polsce, a Toyota kojarzona jest z najwyższą jakością i niezawodnością. Tylko współpraca najlepszych                   z najlepszymi daje możliwości osiągania najlepszych wyników !!!

 

 

FALUBAZ – EKO POPIERA HYBRYDY